Motywacja a Cele w Twoim Życiu

„Motywacja to paliwo Twoich osiągnięć”

cele w życiu a motywacja

cele w życiu

Motywacja staje się coraz popularniejszym tematem. Powstają setki książek o motywacji, szkoleń i eventów motywacyjnych. Jednak często brakuje jednego ogniwa, który nadaje motywacji sens. To cele życiowe. Wiele osób nie wie, czego chce od życia…

Co z tego, że będziesz stosował coraz to nowsze techniki motywacyjne, jeśli nie wiesz, po co to robisz? Do czego jest Ci to potrzebne? Po co robisz to, co robisz?

Motywacja bez celu to bak pełen paliwa w samochodzie, który nie ma jednego koła. Nawet, jeśli coraz szybciej jedziesz, to i tak kręcisz się w kółko! Przyśpieszanie nic Ci tu nie da, oprócz zawrotu głowy!

Jeśli jeszcze nie masz swojego głównego celu w życiu, to mam dla Ciebie radę. Wyznacz jako swój główny cel, znalezienie swojego celu życiowego. Dopiero, gdy go znajdziesz, zaczniesz posuwać się do przodu naprawdę szybko. Wtedy motywacja przyjdzie naturalnie. Człowiek który dąży do swojego głównego celu, marzy o nim, gorąco go pragnie – nie potrzebuje się dodatkowo motywować.

Motywacja przyda Ci się, jeśli chcesz zrobić coś, na co nie masz ochoty. Ot, chociażby do posprzątania pokoju. Choć i tutaj łącząc tą czynność ze swoimi celami, zyskasz naturalną motywację do zrobienia tego.

Życzę Ci znalezienia swojego głównego, życiowego celu i spełnienia!

Pozdrawiam,
Marcin Kijak

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: