Twój poziom motywacji a pozytywne myślenie

Siła pozytywnego myślenia – każdy nie raz zderzył się z tym twierdzeniem, często nie dając mu wiary. Ale… to naprawdę działa! poziom motywacji naturalnie wzrasta, jeśli jesteśmy uzbrojeni w pozytywne, optymistyczne myśli i z entuzjazmem podchodzimy do działania.

Co wpływa na poziom motywacji?

Można tutaj zrobić krótką listę rzeczy motywujących :

  • inni ludzie
  • sieć
  • przeszłe dokonania
  • możliwe do osiągnięcia korzyści

To tylko niektóre z przykładów, jakie mogą motywować. Zacznijmy od początku. Na poziom motywacji wpływają inni ludzie. Inspirowanie się osiągnięciami, pozycją życiową, pasją – takie elementy to nie zazdrość, ale czerpanie siły i wiary w to, że my również możemy osiągnąć podobne wyniki. Oczywiście nie ma mowy tutaj o chorobliwej zazdrości, ale o zdrowym braniu przykładu z innego człowieka – to naprawdę pomaga. Jeśli w swoim otoczeniu nie mamy takiej osoby, można czerpać z Internetu. Wiele artykułów, blogów, stron internetowych – to tez dostarcza motywacji. Zdjęcie idealnej sylwetki, czytanie książek napisanych przez ludzi, którym udało się osiągnąć sukces, to też jedne z najlepszych motywatorów.

Czy można „motywować się sobą”?

Oczywiście! Wypisanie własnych osiągnięć to podniesienie samooceny i wiary w swoje umiejętności. Poziom motywacji drastycznie wzrasta, jeśli widzimy, ile  rzeczy w życiu już nam się udało i ile jeszcze możemy osiągnąć. Wypisanie ich w notesie, na kartce i noszenie ich ze sobą w każdym momencie może przywrócić nam wiarę w siebie.

Kolejną rzeczą, która wpływa na poziom motywacji są korzyści jakie możemy osiągnąć. Oczywiście oprócz samozadowolenia, wiary w siebie, mogą to być korzyści materialne jak niematerialne – takie jak uznanie w oczach innych ludzi czy podziw. Takie emocje też budują człowieka i bardzo mu pomagają.

Pozdrawiam,

Aneta Pawlus

PS.: Zobacz Darmowy Kurs Motywacji

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: