Co zrobić, aby poziom motywacji cały czas wzrastał?

Codziennie odczuwamy wiele uczuć: od radości, poprzez smutek i rozdrażnienie.  Dla osiągania sukcesu ważny jest jednak przede wszystkim poziom motywacji. Osoba, której postawa charakteryzuje się zapałem i chęciami, angażuje się w różne projekty – takie nastawienie wskazuje na to, że motywacja tej osoby jest czerpana z odpowiednich źródeł i wyraża się właśnie w  zaangażowaniu, które przynosi rozwój osobisty. Ale powody motywacji mogą być naprawdę różnorodne.

Motywacja a nuda

Praktycznie jedno drugie wyklucza. Człowiek, który się nudzi, nie ma motywacji, a co za tym idzie, nie ma ochoty na żadne zajęcia. A każda aktywność świadczy o tym, że poziom motywacji jest na dobrym poziomie. Zastanówmy się: czy człowiek, który chodzi na dodatkowe zajęcia z sinologii nie ma motywacji?

Otóż ma! Jego poziom motywacji jest bardzo wysoki, ponieważ wie, że inwestuje właśnie w swoją przyszłość. Osoby, które nie uprawiają żadnej aktywności (nie tylko sportowej) takiej „weny” po prostu nie mają, chociaż często ich tłumaczeniem jest brak czasu, a nie uczucia zmotywowania.

Aby twój poziom motywacji był wysoki, warto się zastanowić, co jest twoim głównym „motorem napędowym”. W taki sposób, mając zawsze przed oczyma źródło motywacji będziesz ją czuć w dowolnej chwili. Wiele tutaj znaczy nastawienie,  w jakim sam starasz się sam zachęcić do wykonania jakiejś czynności – pamiętaj, aby zawsze był pozytywny, buduj własną samoocenę i testuj swoje umiejętności.

Czynnik, jaki zawsze niezawodnie zwiększa poziom motywacji to drugi człowiek. To dzięki Albertowi Einsteinowi wielu ludzi zmotywowanych jego dokonaniami rozwijało nowe teorie i zaczynało wierzyć w rzeczy nawet najbardziej nieprawdopodobne.

Znajdź swoje paliwo. To ci pomoże w spełnianiu marzeń i realizowaniu nawet najbardziej ambitnych zamierzeń. Ucząc się i inwestując w siebie, masz bardzo wiele możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Wystarczy, że będziesz z zapałem i pozytywnie podchodził do coraz to nowszych wyzwań.

Aneta Pawlus

Sztuka Motywacji

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: