Książki o motywacji

Oto spis ciekawych książek na temat motywacji. Zarówno motywowania siebie, jak i pracowników. Na każdej stronie wydawnictwa (link pod opisem) można pobrać darmowy fragment w formacie PDF!

1. MotywAkcja: Praktyczne ćwiczenia, uwalniające uśpioną energię do działania

motywakcja

motywakcja

Motywacji nie możesz znaleźć, ani kupić. Natomiast z całą pewnością, możesz ją w sobie „zbudować” i wzmocnić, dzięki odpowiednim technikom.

Myślisz, że dobrze wiesz, czym jest motywacja?

Jeżeli wyobrażasz sobie teraz coś w rodzaju emocjonalnego kopniaka, który ma Cię popchnąć do działania, to wybacz… taka „motywacja” daleko Cię nie zaprowadzi.

Co z tego, że przez kilka lub kilkanaście dni czujesz rozpierającą Cię energię, jeśli po tym czasie Twoje życie wraca na stare tory?

Znasz to, prawda?

A CZY ZNASZ TO?

Ćwiczenie motywacyjne nr 1

Wciągnij powietrze i postaraj się jak najdłużej nie oddychać (tylko bez przesady). Co się dzieje, gdy zaczyna Ci brakować tlenu? Powiesz, że chcesz wypuścić powietrze i wciągnąć nowe, a ja powiem, że ogromnie wzrasta Ci motywacja do tego, żeby wypuścić powietrze i wciągnąć nowe.

Jeśli będziesz pragnął osiągnąć sukces tak samo jak pragniesz oddychać,  znajdziesz najczystszą i najlepszą z możliwych formę motywacji.

Jeżeli będziesz tak samo uwielbiał tworzenie swojej przyszłości, handlowanie, dzwonienie i spotykanie się z klientami czy swoje hobby jak moment, w którym wdychasz powietrze do płuc po minucie bez oddychania, osiągniesz ogromny sukces w swojej dziedzinie.

Wiesz już, co mam na myśli?

Większość ludzi myli motywację z nadmiernym pobudzeniem.

Ale…
PRAWDZIWA MOTYWACJA TO NIE ADHD!

Sięgnij po „czystą” motywację

I teraz najlepsze. Zamiast szukać motywacji, możesz ją po prostu w sobie wyrobić!

JAK?

Za pomocą kilkunastu ćwiczeń, które już za chwilę możesz odkryć w książce „MotywAkcja. Praktyczne ćwiczenia uwalniające uśpioną energię do działania”.

Co to za ćwiczenia?

Przede wszystkim pomogą Ci w tym, że:

 • Odkryjesz, co naprawdę Cię „napędza”, czyli prawdziwe źródło czystej motywacji
 • Pozbędziesz się głupich nawyków i wzorców myślenia, które po cichu okradają Cię z motywacji
 • Przejdziesz 5 kroków do STAŁEJ MOTYWACJI
 • Zaczniesz kontrolować swoje codzienne zachowania, by nie dopuścić do narodzin „pijawek”, które wysysają z Ciebie energię do działania
 • Nauczysz się korzystać z naturalnych motywatorów, za którymi nie musisz nigdzie ganiać ani za nie płacić
 • Poznasz 15 gotowych sposobów na uwolnienie z siebie naturalnej motywacji

I NA KONIEC: Jedno ćwiczenie, które potencjalnie będzie miało na Ciebie i Twoją motywację największy wpływ.

Wszystko to w książce „MotywAkcja. Praktyczne ćwiczenia uwalniające uśpioną energię do działania” której autorem jest Andrzej Wojtyniak. Wejdź teraz i zapoznaj się ze szczegółami:

MotywAkcja – Kliknij, aby przeczytać opis wydawnictwa
lub pobrać darmowy fragment >>


2. Słomiana motywacja. Czyli dlaczego nam się chce, a już po chwili nie

słomiana motywacja

słomiana motywacja

Poznaj sposób na to, jak mieć asa w rękawie, gdy dopada Cię zniechęcenie i w połowie rezygnujesz z wyznaczonego przez siebie, lub przez Twoją pracę, zadania.

Czy zdarza Ci się wyznaczyć sobie jakiś mniejszy lub większy cel i go… nie osiągnąć? Być może słyszysz w swojej głowie przy pierwszej porażce głos, mówiący: „To nie dla mnie”, „Nie dam rady”, „Mam tego dosyć”, „Innym razem”? A może obecnie jesteś w trakcie realizacji ważnego dla Ciebie zadania i masz wrażenie, że pracujesz tylko na pół gwizdka? Dziś dowiesz się, jak swoje cele zacząć finalizować znacznie szybciej i nie odkładać niczego na później.

Ta publikacja powie Ci, jak znaleźć siły, odwagę i energię do tego, aby pomimo napotkanych trudności nie poddać się i kontynuować batalię z żywiołem, jakim jest głos w naszej głowie, mówiący „Nie chcę mi się”, „Nie nadaję się do tego” czy „Co powiedzą ludzie?”. Publikacja ta da Ci możliwość poznania i zastosowania skutecznego narzędzia, które sprawi, że słomiana motywacja stanie się nieprzyjemnym wspomnieniem. Poznasz system, który nakierowuje na osiągnięcie celu za pomocą codziennego działania.

Słomiana Motywacja – Kliknij, aby przeczytać opis wydawnictwa
lub pobrać darmowy fragment >>


3. Efekt jo-jo w motywacji. Poznaj swoje naturalne siły które pozwolą Ci osiągnąć trwały sukces

efekt jojo w motywacji

efekt jojo w motywacji

Jak zwalczyć efekt jo-jo w motywacji, nauczyć się wzmacniać w sobie zapał i realizować skutecznie zamierzone cele?

Efekt jo-jo kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Objawia się on tym, że nawet gdy udaje nam się schudnąć, to po jakimś czasie wracamy do poprzedniej wagi, a nawet jeszcze bardziej tyjmy… i tak w kółko. To samo zjawisko można zaobserwować w MOTYWACJI. Mało tego – to właśnie efekt jo-jo w motywacji jest prawdopodobnie przyczyną problemów z odchudzaniem. Jeśli spada nam motywacja do działania, to skutki są widoczne niemal natychmiast. Czy to będzie odchudzanie, czy efekty pracy, nauki…

Jak wpłynie na Ciebie lektura tej publikacji?

 • Będziesz skuteczniej realizować swoje marzenia. Twoje życie stanie się bardziej konstruktywne i skuteczne. To, czego się dowiesz, pozwoli Ci między innymi:
 • Pracować nad osiągnięciem sukcesu bez efektu jo-jo, a zamiast tego da Ci możliwość pracy nad sukcesem stabilnie, bez przestojów i blokad.
 • Uwolnić się od zależności od zewnętrznych motywatorów. Sprawi, że Twój sukces zacznie zależeć wyłącznie od Ciebie, a nie od tego, na jakie książki, szkolenia, ludzi, pomoce czy wykłady trafisz.
 • Nauczy Cię, jak osiągnąć poczucie, że robisz coś sensownego ze swoim życiem. Da poczucie robienia tego, co trzeba.
 • Wyzwoli z przesądów na temat samodyscypliny i pokaże, jak praktykować skuteczną dyscyplinę.
 • Nauczy Cię korzystać z ukrytych i zawsze dostępnych zasobów energetycznych.
 • Wyzwoli z negatywnej pętli niepełnej wartości, ciągłego poczucia, że jesteś nie dość pewny własnej wartości. Nauczy Cię akceptować to, kim jesteś.

Efekt Jo-Jo w Motywacji – Kliknij, aby przeczytać opis wydawnictwa
lub pobrać darmowy fragment >>


4. Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy?

motywacja bez granic

motywacja bez granic

Dowiedz się krok po kroku, czym jest skuteczna motywacja i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele

Wydawało Ci się może kiedyś, że jesteś stworzony do czegoś lepszego niż to, czym się obecnie zajmujesz? Że prawdopodobnie masz niewykorzystany, ukryty talent, który schowałeś głęboko w jedną ze swoich wewnętrznych szufladek? Być może sobie pomyślisz „Wcale nie, nie zostałem stworzony do wielkich rzeczy i wielkich osiągnięć”. Możesz dalej żyć w takim przekonaniu, licząc, że „Może kiedyś coś się zmieni… a może nie…” albo wziąć sprawy w swoje ręce.

Książka, którą masz przed sobą została napisana przez Polaka – Nikodema Marszałka, który ma za sobą bagaż doświadczeń – zarówno tych dobrych, ciepłych i podnoszących na duchu, jak i trudnych i sprawiających, że odechciewa się żyć… Po wielu latach walki o przetrwanie, godne wynagrodzenie i docenienie, Nikodem zrozumiał co jest kluczowym elementem do osiągania małych i dużych sukcesów: jest to MOTYWACJA.

Motywacja Bez Granic – Kliknij, aby przeczytać opis wydawnictwa
lub pobrać darmowy fragment >>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: