Sposób na osiągnięcie motywacji – sen

Co wspólnego mają motywacja i sen?

Odpoczynek dla organizmu jest jedną z najważniejszych rzeczy. Jesteśmy tak skonstruowani, że bez snu nie 0potrafimy normalnie funkcjonować. Człowiek powinien spać od 6-8 dziennie – i to wcale nie dlatego, że nasz mózg odpoczywa…

Prawda jest taka, że mózg pracuje całe życie bez przerwy– po prostu podczas snu na innych falach, które pozwalają na odpoczynek psychiczny jak i fizyczny (ale mózg wciąż pracuje!).

Podczas snu nabieramy motywacji i zapału do dnia następnego – nasze ciało nabiera siły fizycznej, uspokaja się oddech i ciśnienie krwi, a nasz umysł „czyści się” z dnia poprzedniego – czyli wszystkich tych informacji i myśli, które zaprzątały nasz umysł przez ostatnie dwadzieścia cztery godziny.

Zdrowa motywacja ma bardzo wiele wspólnego ze snem. Regeneracja, jaką przez ten czas dostajemy, jest nie do zastąpienia przez nic innego – żadne napoje energetyczne, kawy i tym podobne. Będąc niewyspanym narażamy się na:

  • rozdrażnienie
  • mniejszą efektywność
  • mniejsza koncentrację
  • brak motywacji
  • nadmierną senność

Każdy dzień to zarówno czas na pracę jak i czas na relaksowanie się i odpoczynek. Próbując cały dzień wypełnić tylko i wyłącznie pracą, nabawimy się nerwicy, bezsenności, brak motywacji będzie się odbijał na naszej pracy, zdrowiu i rodzinie. Zanim zdecydujesz się ograniczyć czas na spanie „bo to czas stracony” dobrze się zastanów, bo możesz osiągnąć więcej szkód niż korzyści.

Pozdrawiam,

Aneta Pawlus

SztukaMotywacji.wordpress.com

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: