Odwieczne pytanie: jak motywować do działania?

Faktycznie, zadając sobie to pytanie czasami ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Każdy tak naprawdę znajdzie odpowiedź, która jest prawidłowa:jak motywować do działania” to pytanie o wielu odpowiedziach prawidłowych.

Motywuj się nagrodą

Nieraz zapominamy, jak ważna może być odpowiednia motywacja przez nagrodę. Nie chodzi tutaj o jakąś wielką nagrodę w konkursie, ale o zwykłe wyznaczenie sobie czegoś po skończeniu trudnego zadania. Może dawno odkładane zakupy, oglądanie serialu, ulubiona książka czy też coś zupełnie innego, co sprawia nam przyjemność?

Oczywiście to od nas zależy, czy będziemy przestrzegać swojego postanowienia i „nagrodę” dostaniemy po ukończonym zadaniu.

Motywuj się efektami

Zastanawianie się, jak motywować do działania w inny sposób zawsze kończy się na wypisaniu korzyści i efektów, jakie osiągniemy po jego wykonaniu. Zawsze, po wykonaniu każdego zadania są jakieś korzyści: pieniądze, nowa umiejętność, znajomości, skończenie czegoś, co od tygodnia zaprzątało nam umysł i tym podobne.

Niektórzy takie efekty wieszają na ścianie nad biurkiem, aby je czytać i w ten sposób się motywować – to też jest dobry sposób. Jest to tak zwana marchewka powieszona na kiju z tą różnicą, że my po nią sięgniemy po skończonej pracy.

Można tutaj wymieniać jeszcze aktywności fizyczne, realokacyjne lektury, kolory i ulubioną muzykę, ale dwa powyższe punkty to jedne z najważniejszych. Pamiętając o tym, że sukces leży w naszych rękach i tak naprawdę nikt nic za nas nie zrobi, w końcu zabierzemy się do rzeczy, z którymi zwlekaliśmy od dawna. Ale przecież można to zrobić wcześniej, a nie stresować się na ostatnią chwilę i przez to cierpieć na bezsenność, prawda?

Pozdrawiam,

Aneta Pawlus

SztukaMotywacji.wordpress.com

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: