Aby chciało nam się chcieć… motywacja w nowej odsłonie

Tyle się ostatnio mówi o motywacji: powolnymi krokami nadchodzi wiosna, wypadałoby zadbać o swoje ciało, aby znowu wzbudzało zazdrość innych podczas słonecznego lata…  warto by było w końcu ukończyć zdawanie egzaminów, wraz z wiosną postawić sobie nowe cele na kolejne miesiące… Pobudzeni ponownym rozwojem życia na wiosnę, sami wzbudzamy w sobie nowe uczucia, szukając inspiracji do nowych działań.

Motywacja na wiosnę

Ta pora roku sprzyja postanowieniom. Wraz z pierwszymi promieniami słońca nie tylko pąki kwiatów i drzew zaczynają rozkwitać, ale także ludzie, nieśmiało wyglądają ze swoich domów i zaczynają aktywnie spędzać swój wolny czas. Jeśli jesteś jedną z takich osób: brawo! Oby tylko twoja motywacja nie wygasła zbyt szybko. W krótkich wskazówkach poniżej zobacz, co powinieneś zrobić, aby motywacja towarzyszyła ci przez długi czas.

  1. Pamiętaj, że motywacja oznacza motyw. Składa sie on z trzech składowych części: kierunku, wysiłku i trwałości. Kierunek oznacza to, co stara się wykonać i osiągnąć osoba zmotywowana. Wysiłek to zmierzenie, jak bardzo danej osobie zależy na tym i jak się stara, a trwałość to po prostu czas, w jakim udaje nam się realizować swoje zamierzenie. Odpowiedni motyw i wyeksponowanie go pozwoli za każdym razem zbliżać się do sukcesu.
  2. Nie zdziałasz nic bez siły woli. Powiedzmy, że zaczynasz starania o idealną sylwetkę z koleżanką – ona się zniechęca i przestaje ćwiczyć. Tylko od twojej siły zależy, czy nie ulegniesz pokusie i tez się nie poddasz – bo na pewno takie myśli przechodziły ci przez głowę. Nad siłą woli dobrze jest pracować cały czas, bo to często od niej zależy sukces.
  3. Pamiętaj o korzyściach. Jeśli cię to motywuje, wyobrażaj sobie osiągnięty cel i cały czas przechowuj go w głowie.  Dobrze jest pamiętać, jaka nagroda czeka na ciebie za podjęte starania – pozwoli to na skupieniu się na osiąganym celu.

Pozostaje tylko życzyć powodzenia wszystkim tym, którzy wraz z wiosenną energią uruchamiają pokłady swoje motywacji i wyruszają w bój o lepsze jutro!

Pozdrawiam,

Aneta Pawlus

Sztuka Motywacji

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: